Oddłużanie i postępowanie układowe, upadłościowe

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne w zakresie oddłużania, postępowań układowych i restrukturyzacyjnych. Na przełomie ostatnich lat dziesiątki tysięcy firm wpadło w poważne kłopoty finansowe. Stracenie płynności finansowej i brak możliwości regularnego płacenia swoich zobowiązań szybko doprowadza od sytuacji, z której ciężko się wydostać.

Uniknij kłopotów finansowych, sprawdź naszą ofertę na oddłużanie, postępowanie układowe, postępowanie restrukturyzacyjne

Nasza kancelaria zatrudnia zespół prawników wyspecjalizowanych w postępowaniach związanych z zadłużeniem przedsiębiorców. Skutecznie chronimy dłużników przed firmami windykacyjnymi, organami egzekucyjnymi i bankami. W imieniu naszych klientów świadczymy następujące usługi:

  • Oddłużanie – jest to proces polegający na podejmowaniu czynności, które maja na celu znaczące obniżenie wysokości powstałych należności. Kancelaria w imieniu dłużnika negocjuje rozłożenie długu na dogodne raty lub dąży do jego całkowitego umorzenia (uchylenie od wykonywanego świadczenia). Kancelaria przygotowuje plan oddłużeniowy możliwy do spłaty przez przedsiębiorstwo. Gwarantujemy profesjonalne negocjacje z wierzycielami i wsparcie na każdym etapie realizacji planu. Nasze oddłużanie przyniosło ratunek już dla wielu firm.
  • Postępowanie układowe– w imieniu naszych Klientów składamy do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z opcją układu. Dzięki temu firma unika utraty całego majątku, a jest jedynie zobowiązana do spłaty planu zadłużeniowego. Polega to na zaproponowaniu wierzycielom spłaty zaległości, jednak z uwzględnieniem częściowej redukcji ich wysokości. Przedsiębiorstwo nadal posiada prawo do nieograniczonego prowadzenia interesów pod nadzorem sądu. Postępowanie układowe zyskuje coraz bardziej na popularności i jest zdecydowanie lepszą alternatywą dla zadłużonej firmy, niż ogłoszenie klasycznej upadłości, w której to traci ona cały majątek.
  • Postępowanie restrukturyzacyjne – nasza kancelaria przeprowadza badanie sytuacji finansowej zadłużonej firmy i wskazuje możliwości restrukturyzacyjne przedsiębiorstwa, które doprowadzą do polepszenia jego sytuacji. W wielu przypadkach wiąże się to z koniecznością redukcji zadłużenia, dlatego w imieniu Klienta prowadzimy negocjacje z wierzycielami. Postępowanie restrukturyzacyjne to skuteczny sposób na polepszenie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i za pomocą logicznego planu wyprowadzenie jej z zadłużenia.